Tajemnica Zatopiona w Szkarłatnym Mechanizmie

Dziennik Pokładowy 5.06

(lewa strona dziennika)
Data, dzień tygodnia
48.85856N,2.335119E
/\/\/\ (cumowanie)
Zachmurzenia 20%
Godzin postoju: 0h
Godzin pływania z napędem żaglowym: 0h
Godzin pływania z napędem mechanicznym: 2h
Przebyta droga: 5 mm
Światła nawigacyjne uruchomiono o 2000 wraz z wypłynięciem, zgaszono o 2330 wraz z zacumowaniem w porcie la manifique porte

(prawa strona dziennika)
Orsoi
Postój – testy pływań pod wodą zgodnie z rozkazem 6/data/rok podpisanym przez kapitana Jana Wąsowskiego
Wachta 1 2000-2400
Oficer dowodzący: I oficer na Migardormie Książe Zed. 2215 – dowodzenie okrętem przejął Kapitan Jan Wąsowski.

2000 – wyjście z portu, ustawienie jachtu na pozycji wyznaczonej przez O.

2010 – uruchomienie sekwencji zejścia pod wodę pod nadzorem Bosmana O.

2015-2130 – ćwiczenie manewrów pod wodą. Raporty ZP, EO, WP oraz NZ podpisane przez Bosmana O oraz oficerów technicznych dostępny do wglądu kapitana, zgodnie z rozkazem wyłączony z dziennika.

2130-2200 – awaria napędu (ciągle nie wiemy gdzie są śruby napędowe, ani turbiny – komentarz B.O.). Migardorm poddany prądowi rzeki utrzymywał głębokość zanurzenia. I oficer, książę Zed, płynąc w dryfie i manewrując ruchomymi elementami zewnętrznymi schronił okręt w ujściu głównego kanału. Następnie zgodnie z rekomendacją BO został osadzony na dnie (uwaga oficera dowodzącego: bosman przekonywał, że okręt może ulec dalszym uszkodzeniom. Zanieczyszczenia były nieuniknione).

2200-2210 – Uruchomienie nieznanej sekwencji. Okręt “naprawił się” i pomknął w głąb kanałów (Uwagi oficera dowodzącego: kanały Orsoi to niespenetrowany świat podwodnej żeglugi. Oby taki pozostał. Migardorm w trybie głębinowym charakteryzuje się niesamowitą zwrotnością. Pomimo braku działań sternika był w stanie z prędkością 60wm [odczyt z wskaźnika prędkości, uwagi oficera: do tej pory nie ustalono, czy prędkościomierz działa tak samo ponad wodą, jak pod wodą] wykonywać gwałtowne manewry przy <90*> ok 2240. Batyskaf został trafiony. Odpowiedział manewrem awaryjnego wynurzenia z nieznaną możliwością przebicia [uwaga BO: podczas wcześniejszych ćwiczeń ustaliliśmy sekwencję awaryjnego wynurzenia oraz sekwencję zbrojenia konkretnej części okrętu w przypadku ataku. Zestawienie tych dwóch elementów pozwoliło na wzmocnienie części dziobowej okrętu oraz szybki pościg za batyskafem, co pozwoliło gwałtownie przebić się przez powierzchnię ulicy na powierzchnię).

2300 – do załogi okrętu dołączono Pana Lufta, znanego artystę. Umieszczono go w ambulatorium okrętowym.

2310 – odnaleziono X oraz Y nieprzytomnych. Zniknął p. Otton, prawdopodobnie opuścił okręt. Uruchomiono odwróconą sekwencję napędu, co pozwoliło na powrót Migaardorma do kanałów.

2330 – zacumowanie w porcie Orsoi. Komenda gruntownego przeszukania okrętu w celu upewnienie się, że Otto opuścił Migaardorma.

2400 – przekazanie dowodzenia II oficerowi panu Cookowi ds zaopatrzenia oraz Wachcie 2.

Comments

GambitGrelfer

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.